ΠΡΑΞΗ 18

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ

Στο Αμύνταιο σήμερα ημέρα Τρίτη 15-11-2022 και ώρα 12:20 μ.μ. στο γραφείο της Διευθύντριας κας Φωτιάδου Χριστίνας και ενώπιον της επιτροπής αξιολόγησης, που αποτελείται από την ίδια, τους εκπαιδευτικούς συνοδούς, την αντιπρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και δύο εκπροσώπους του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβουλίου, παρουσιάστηκαν εσώκλειστες προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για την εκπαιδευτική εκδρομή στη Φλωρεντία. Πριν το άνοιγμα των προσφορών τέθηκαν από την επιτροπή τα κριτήρια επιλογής. Επισημάνθηκε ότι, εκτός από τα οικονομικά κριτήρια, βασική προϋπόθεση για την επιλογή του πρακτορείου θα αποτελέσει όλη η συμπερίληψη για την ασφαλέστερη μεταφορά των μαθητών (στο σύνολο 81 περίπου), καθώς και η φερεγγυότητα του τουριστικού γραφείου. Στη συνέχεια, ανοίχθηκαν οι προσφορές, καταγράφηκαν τα κριτήρια ασφάλειας της μετακίνησης, διαμονής, οικονομικότερης προσφοράς, καθώς και του μεγάλου αριθμού ιδιόκτητου στόλου των λεωφορείων. Έπειτα, η επιτροπή προχώρησε στον ποιοτικό έλεγχο των προσφορών όσον αφορά την ασφάλεια, την άνεση και την αξιοπιστία του τουριστικού γραφείου και ακολούθως αποφάσισε κατά πλειοψηφία ότι η πιο συμφέρουσα προσφορά με συνεκτίμηση όλων των παραπάνω παραγόντων είναι το τουριστικό πρακτορείο Hermes Tours.

Παραθέτουμε όλες τις προσφορές.

ΠΡΟΣΦΟΡA GENIUS TRAVEL

ΠΡΟΣΦΟΡΑ GIATRAKAS TRAVEL

ΠΡΟΣΦΟΡΑ FLORINA EXPRESS MALEGANEAS TRAVEL

ΠΡΟΣΦΟΡΑ HERMES TOURS

Σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, ορίζεται προθεσμία υποβολής ενστάσεων από την ανάρτηση του πρακτικού επιλογής.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ     ΤΑ ΜΕΛΗ               Η ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ       ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ 15ΜΕΛΟΥΣ

Χ.ΦΩΤΙΑΔΟΥ       Λ.ΜΠΟΥΤΣΚΟΥ     Μ.ΗΛΙΑΔΟΥ                                                                                            Χ.ΚΑΠΕΤΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Ε.ΚΑΠΝΙΣΗ                                                                                                                            Α.ΜΠΟΝΑΣ

Σ.ΣΕΡΜΠΙΝΗ